منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آدرس
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
اخبار و اطلاعیه ها
اطلاعیه و بخشنامه ها
الزامات قانونی
اوقات شرعي
ایکون چپ
بازديدها
بخشنامه ها
جستجو
درباره ما
دسترسی سریع
رويدادها
زبان
زمان ديجيتال سرور
سایر دستگاهها
شعار
کپی رایت
لینک راست
لینک رو هدر
متون عمومي
متون عمومي
مناقصه ها و مزایده ها
منو
منو
نظر خواهي
نوار راهبري
وب سايت ها
وب سايت ها
وب سايت ها
ورود

اخبار

1399/7/14 دوشنبهدوشنبه1399/07/14
استاندارد استان مازندران با انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای مازندران تفاهم نامه همکاری امضا کرد
صبح امروز دوشنبه 14 مهر، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان اداره کل استاندارد استان با انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای مازندران منعقد شد.
صبح امروز دوشنبه 14 مهر، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان اداره کل استاندارد استان با انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای مازندران منعقد شد.
اداره کل استاندارد استان و انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای مازندران ، به منظور همکاری، هماهنگی و تقویت توان در فرآیند استانداردسازی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان مازندران، علی امینی، مدیر کل استاندارد استان مازندران و محمد رزاقی، رئیس انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای مازندران، صبح امروز دوشنبه 14 مهر ضمن امضای تفاهم‌نامه، بر نظارت فراگیر بر عملکرد واحدهای تولیدی غذایی و مراکز عرضه استان تاکید کردند. استفاده بهینه از توانمندی‌های علمی- آموزشی طرفین، کنترل کیفیت محصولات غدایی، نیازسنجی،تدوین و بازنگری استانداردهای ملی مرتبط با صنعت غذا، همکاری در توسعه و ترویج استاندارد،تشکیل جلسات فنی،شناسایی و پایش محصولات غذایی غیر استاندارد در مراکز عرضه از جمله مهم‌ترین محورهای این تفاهم‌نامه است.
بر اساس این گزارش، امینی مدیر کل استاندارد استان، با بیان این که فرآورده های تولیدی و عرصه شده در بازار مصرف استان،مستمراً نمونه برداری و در آزمایشگاه های مرجع اداره کل و آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت شده استاندارد مورد ارزیابی و کنترل کیفی قرار می گیرند گفت: با توجه به مسئولیت های عدیده استاندارد در حوزه های تولیدات و خدمات و گستردگی بازار ،استاندارد امکان رصد تمام مراکز عرضه و مصرف استان را نداشته و به همین دلیل انجمن‌ ها می‌توانند با توجه به توانمندی ها  تخصصی و نیروی کارشناسی ماهر، در رصد ویژگی‌های کیفی محصولات به ویژه غذایی عرضه شده در مراکز مصرف به  استاندارد استان مشارکت و کمک کنند.

بيشتر