دسترسی سریع

اخبار اداره کل آرشیو

سه شنبه 1400/7/20

پیام استاندار مازندران به مناسبت روز جهانی استاندارد / چشم انداز مشترک برای جهانی بهتر

روابط عمومی اداره کل استاندارد مازندران به نقل از استانداری مازندران خبر داد: حسین زادگان، استاندار مازندران به مناسبت فرارسیدن روز جهانی استاندارد پیامی به شرح زیر صادر نموده است که در بخشی از این پیام آمده است: بی‌تردید استانداردها به عنوان الگو، راهنمای مدون و زبان مشترک که حاصل خرد جمعی محسوب می شوند، می‌توانند نقش مهم و ارزنده ای در تحقق پایدار این خواسته مشترک جامعه جهانی ایفا نمایند. ‎

متن این پیام بدین شرح است:

می‌خواهیم در جهانی زندگی کنیم که در آن، رفاه، امنیت و سلامت جاری باشد و همه مردمان به آب و غذای سالم و مراقبت‌های بهداشتی، دسترسی آسان داشته باشند و بی‌تردید استانداردها به عنوان الگو، راهنمای مدون و زبان مشترک که حاصل خرد جمعی محسوب می شوند، می‌توانند نقش مهم و ارزنده ای در تحقق پایدار این خواسته مشترک جامعه جهانی ایفا نمایند و بالطبع نقش دولت ها، رسانه ها و مراکز علمی و آموزشی و ...، بایستی زمینه ساز توسعه دانش و فرهنگ استاندارد شده، تا بتوان موجبات توسعه و تعالی استان و کشور را به حول قوه الهی رقم زد.

ما در حال حاضر در شرایطی به سر می‌بریم که باید دقت‌ ویژه‌ای در حوزه‌های مختلف تولید و رفع موانع آن داشته باشیم، خود را با استانداردهای روز دنیا وفق دهیم. در این شرایط خاص، استاندارد و کیفیت می‌تواند به ارتقای محصولات، خدمات، فرآیندها و غیره کمک کند.

اینجانب به نوبه خود روز جهانی استاندارد را به مدیرکل و کارکنان اداره کل استاندارد مازندران و فعالان اقتصادی و تلاشگران عرصه تولید کالا و خدمات استاندارد در استان تبریک گفته و اهتمام همگان جهت ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه ایرانی را خواهانم.

احمد حسین زادگان

استاندار مازندران