دسترسی سریع

یکشنبه 1400/7/18

برگزاری اولین جلسه ی کمیسیون ماده 42 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در استان مازندران

 اولین جلسه‌ی کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد با حضور دادستان مرکز استان، مدیر کل استاندارد مازندران و دیگر اعضای این کمیسیون به منظور رسیدگی به پرونده 4 واحد تولیدی در اداره‌ کل استاندارد مازندران برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی استاندارد مازندران، قربان فیاض، مدیر کل استاندارد استان در این جلسه اظهار داشت: بر اساس قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، پرونده تخلفات واحد های دارای پروانه استاندارد که مبادرت به تولید و عرضه با کیفیت پایین تر از استاندارد می نمایند در کمیسیونی مرکب از نماینده رییس قوه قضاییه، مدیر کل استاندارد استان و نمایندگان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن، اتاق تعاون و اتاق اصناف، بررسی می شود. در همین ارتباط در اولین جلسه کمیسیون مذکور، پرونده 4 واحد تولیدی، شامل سه تولیدکننده مواد غذایی و یک تولید کننده مصالح ساختمانی، بررسی و تصمیم گیری شد.

      مدیر کل استاندارد استان در این خصوص اشاره داشتند: تصمیم اعضای کمیسیون با ملاحظه شرایط و امکانات خاطی و دفعات تخلف شامل تذکر، اخطار، اخذ تعهد، جریمه، جمع آوری محصول، الزام به بهسازی و اصلاح، فروش فرآورده های توقیفی، امحاء کالا، ارجاع پرونده به مراجع قضایی ذیصلاح یا توقف خط تولید می باشد که در این جلسه در مورد سه واحد اخذ تعهد و در یک مورد توقف خط تولید تصمیم گیری شد.
کریمی، دادستان مرکز استان نیز خروجی تصمیمات این کمیسیون را صیانت از سلامت جامعه دانسته و افزودند: دادستانی در قبال حقوق عامه و مطالبات عمومی جامعه در این حوزه مسئول است و پیگیری می کند.

فیاض در پایان از مردم شریف استان در خواست کرد در صورت مشاهد هرگونه تخلف در زمینه تولید، توزیع و یا تمرکز  کالای غیر استاندارد، موارد را از طریق شماره تماس 1517 به اداره کل مذکور اعلام نمایند.

سایر تصاویر: